Archiwum dnia: 30 kwietnia 2018

Wycieczka do AP Koszalin – 21 kwietnia 2018 r.

O tym, że Koszalin genealogią stoi nie ma potrzeby udowadniać nikomu w Polsce. Jednak członkowie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA z Koszalina, każdego tygodnia podczas zajęć ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej dowodzą, że można jeszcze więcej zrobić dla upowszechniania genealogii.
Wczoraj koszalińscy studenci gości w Archiwum Państwowym w Koszalinie, gdzie zapoznali się ze zbiorami oraz uczestniczyli w spotkaniu.

Warsztaty genealogiczne w SP nr 1 w Sławnie – 5 kwietnia 2018 r.

Warsztaty genealogiczne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie, oraz spotkanie z jej kadrą pedagogiczną, ukoronowały konkurs „Skąd ród mój, skąd moje korzenie ?”. Sławieńska szkoła zebrała najwięcej laureatów w naszym ubiegłorocznym konkursie, ale już przygotowuje swoją silną reprezentacje na tegoroczną edycje. Bardzo duża w tym zasługa nauczyciela historii Pani Ewy Byszewskiej. Kolejnym punktem spotkania była pogadanka historyczno-patriotyczna, którą przeprowadził prezes Stowarzyszenia Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć Jerzy Mużyło. Nasze warsztaty poprowadził Krzysztof Dławichowski.

Wycieczka ZTG POMERANIA do Koszalina – 24 marca 2018 r.

Koszalin – Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie – Kołobrzeg, to trasa wczorajszej wycieczki członków Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego Pomerania i naszych sympatyków. Gościem koszalińskiego spotkania, był regionalista Andrzej Krywalewicz, autor bardzo interesującej książka pt. „Tam, gdzie zatrzymał się pociąg”, w której znalazły się wspomnienia osadników naszego regionu.
Kolejne spotkanie ZTG POMERANIA odbędzie się w 28 kwietnia 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

 

Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją w dn. 10 lutego 2018 r.

Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją w dn. 10 lutego 2018 r.

W dniu dzisiejszym prof. Stanisław Sławomir Nicieja, autor „Kresowej Atlantydy”, spotkał się w Książnicy Pomorskiej z kresowiakami i ich miłośnikami z Pomorza Zachodniego.
Interesujące opowieści , przekazane bardzo komunikatywnym językiem, wzbogacone o historię kresowe, oraz film o polskich Termopilach zgromadziły wielu fanów Pana Profesora i jego książek. Oczywiście, nie zabrakło reprezentacji ZTG Pomerania.

Uroczystość wręczenia nagród w SP nr 4 w Kołobrzegu

Uroczystość wręczenia nagród w SP nr 4 w Kołobrzegu

Tym razem Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, była miejsce uroczystego wręczenia nagród w konkursie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA „Skąd mój ród, skąd moje korzenie ?”. Krzysztof i Zbyszek poprowadzili warsztaty genealogiczne, które zgromadziły wielu uczniów, a jak sami widzicie zajęcia nawet po ich zakończeniu dalej były kontynuowane na szkolnych schodach. Brawa dla Zbyszka Fedorczyka i Krzyśka Dławichowskiego !!!