Warsztaty i dyżury genealogiczne ZTG POMERANIA

  • 0

  • 0

Wycieczka do AP Koszalin – 21 kwietnia 2018 r.

O tym, że Koszalin genealogią stoi nie ma potrzeby udowadniać nikomu w Polsce. Jednak członkowie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA z Koszalina, każdego tygodnia podczas zajęć ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej dowodzą, że można jeszcze więcej zrobić dla upowszechniania genealogii.
Wczoraj koszalińscy studenci gości w Archiwum Państwowym w Koszalinie, gdzie zapoznali się ze zbiorami oraz uczestniczyli w spotkaniu.


  • 0

Warsztaty genealogiczne w SP Gogolice – 12 kwietnia 2018 r.

Dziś gościła nas Szkoła Podstawowa w Gogolicach, do której uczęszcza kolejny laureat konkursu „Skąd mój ród, skąd moje korzenie ?” Ciekawie prowadzone warsztaty , przybliżyły uczniom genealogię i wskazały najprostsze sposoby w tworzeniu własnych drzew genealogicznych. Oby więcej takich szkół i tak zaangażowanej kadry pedagogicznej.


  • 0

ZTG POMERANIA Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej – 6 kwietnia 2018 r.

Członkowie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA przeprowadzili kolejny wykład dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej.


  • 0

Warsztaty genealogiczne w SP nr 1 w Sławnie – 5 kwietnia 2018 r.

Warsztaty genealogiczne z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie, oraz spotkanie z jej kadrą pedagogiczną, ukoronowały konkurs „Skąd ród mój, skąd moje korzenie ?”. Sławieńska szkoła zebrała najwięcej laureatów w naszym ubiegłorocznym konkursie, ale już przygotowuje swoją silną reprezentacje na tegoroczną edycje. Bardzo duża w tym zasługa nauczyciela historii Pani Ewy Byszewskiej. Kolejnym punktem spotkania była pogadanka historyczno-patriotyczna, którą przeprowadził prezes Stowarzyszenia Kresy Wschodnie – Dziedzictwo i Pamięć Jerzy Mużyło. Nasze warsztaty poprowadził Krzysztof Dławichowski.


  • 0

Wycieczka ZTG POMERANIA do Koszalina – 24 marca 2018 r.

Koszalin – Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie – Kołobrzeg, to trasa wczorajszej wycieczki członków Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego Pomerania i naszych sympatyków. Gościem koszalińskiego spotkania, był regionalista Andrzej Krywalewicz, autor bardzo interesującej książka pt. „Tam, gdzie zatrzymał się pociąg”, w której znalazły się wspomnienia osadników naszego regionu.
Kolejne spotkanie ZTG POMERANIA odbędzie się w 28 kwietnia 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

 

  • 0

Praktykowanie genealogii na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej

„Praktykowanie genealogii”

Członkowie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA, przeprowadzili warsztaty „Praktykowanie genealogii” ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej. Następne „praktykowanie” już za miesiąc.


  • 0

38 spotkanie ZTG POMERANIA – 24 lutego 2018 r.

Czytelna prelekcja Tomka Szymańskiego dotycząca genealogii genetycznej, wspomnienia członków ZTG , które wzruszają i obnażają przeszłość, czasem bardzo zakłamaną, zdominowały 38 spotkanie ZTG Pomerania w dniu wczorajszym.

Kolejne spotkanie 24 marca 2018 r., ale wyjątkowo w Słupsku. Więcej informacji już niedługo.


  • 0

Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją w dn. 10 lutego 2018 r.

Spotkanie z prof. Stanisławem Nicieją w dn. 10 lutego 2018 r.

W dniu dzisiejszym prof. Stanisław Sławomir Nicieja, autor „Kresowej Atlantydy”, spotkał się w Książnicy Pomorskiej z kresowiakami i ich miłośnikami z Pomorza Zachodniego.
Interesujące opowieści , przekazane bardzo komunikatywnym językiem, wzbogacone o historię kresowe, oraz film o polskich Termopilach zgromadziły wielu fanów Pana Profesora i jego książek. Oczywiście, nie zabrakło reprezentacji ZTG Pomerania.


  • 0

Uroczystość wręczenia nagród w SP nr 4 w Kołobrzegu

Uroczystość wręczenia nagród w SP nr 4 w Kołobrzegu

Tym razem Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, była miejsce uroczystego wręczenia nagród w konkursie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA „Skąd mój ród, skąd moje korzenie ?”. Krzysztof i Zbyszek poprowadzili warsztaty genealogiczne, które zgromadziły wielu uczniów, a jak sami widzicie zajęcia nawet po ich zakończeniu dalej były kontynuowane na szkolnych schodach. Brawa dla Zbyszka Fedorczyka i Krzyśka Dławichowskiego !!!